شرایط سفر نوروزی با خودروی شخصی 1401 چیست؟

شرایط سفر نوروزی با خودروی شخصی 1401

اگر هنوز دوز سوم واکسن خود را تزریق نکرده اید؛ هر چه سریعتر نسبت به آن اقدام کنید. چرا که سفرهای نوروزی نزدیک شده اند. در صورت عدم تزریق و اقدام به سفر نوروزی، ممکن است با جریمه های سنگینی رو به رو شوید.

سفرهای نوروزی

سفرهای نوروزی

سفرهای نوروزی با دم دمای عید

توجه به سفرهای نوروزی با خودروی شخصی در دم دمای عید، به اوج خود می رسد. به ویژه این چند سال اخیر که با همه گیری ویروس کرونا و ممانعت از سفرهای نوروزی همراه بوده است. اما جدیدا شرایط سفر نوروزی با خودروی شخصی در سال 1401 اعلام شده است. بنابراین در صورتی که قصد سفر نوروزی دارید؛ بایستی از همین الان، تدارک لازم را برای سفر خود ببینید. البته نباید از وجود شرایط حاکم بر سفرهای نوروزی غافل بمانید. چرا که در غیر این صورت، ممکن است متحمل پرداخت جریمه نقدی شوید. البته به غیر از سفرهای زمینی می توانید با خرید بلیط هواپیما و قطار، اقدام به سفرهای هوایی و ریلی هم کنید. در هر صورت، برای تدارک دیدن هر یک از این سفرها، می بایست خود را برای آن آماده کنید. اگر سفر با خودروی شخصی را گزینه اول خود مدنظر قرار داده اید؛ با ما تا پایان همراه باشید. چرا که در ادامه به جزئیات مربوط به شرایط لازم برای سفرهای نوروزی اشاره خواهد شد.

شرایط سفر نوروزی با خودروی شخصی 1401

شرایط سفر نوروزی با خودروی شخصی 1401

شرایط سفر نوروزی با خودروی شخصی 1401 چیست؟

اخیرا شرایطی را در خصوص سفرهای نوروزی با خودروی شخصی لحاظ کرده اند. به این صورت که افراد واکسن نزده، نقره داغ خواهند شد. چرا که به ازای هر 24 ساعت، با جریمه یک میلیون تومانی مواجه می شوند. به همین علت اگر قصد سفر با خودروی شخصی خود را در سال 1401 دارید؛ می بایست هر سه دوز واکسن خود را زده باشید. محدودیت های سفرهای نوروزی در سال پیش رو، همانند پارسال و سال های اولیه مواجهه با کرونا نیست. اما در عین حال می بایست به این شرط اساسی در سفرها پایبند بود. طبق این شرط اصلی سفر، خودروهای شخصی می بایست یا هر سه دوز خود را زده باشند. یا اینکه اگر دست کم دو دوز واکسن خود را زده اند و هنوز بیش از 3 ماه از تاریخ دوز دوم آن ها نگذشته است. در چنین شرایطی بدون محدودیت و جریمه، می توانند سفر کنند. البته باید از این شرط هم غافل نبود که نباید هیچ گونه علائم بیماری را داشته باشند.  

میزان جریمه نقدی راننده های خودروی شخصی و نحوه شناسایی آن ها

همان طور که گفته شد؛ راننده های خودروی شخصی که در سفرهای نوروزی، واکسن نزده باشند، جریمه می شوند. میزان جریمه نقدی این دسته از افراد، روزی یک میلیون تومان می باشد. بنابراین در صورتی که نسبت به خرید بلیط قطار یا هواپیما اقدام نکرده اید و قصد سفر با خودروی شخصی دارید؛ در صورت نزدن واکسن جریمه می شوید. ملاک عمل در این راستا پلاک خودرو می باشد. بنابراین سرنشینان خودرو در این دستورالعمل، مورد سنجش قرار نمی گیرند. پس راننده ای که پلاک خودرو به نام وی می باشد و بدون تزریق واکسن دوز سوم، با خودروی شخصی خویش سفر کرده است؛ باید جریمه را پرداخت کند. چرا که این دسته از راننده ها به راحتی توسط دوربین شناسایی می شوند. جریمه یک میلیون تومانی نیز به ازای هر 24 ساعت تردد نیز برای آن ها اعمال می گردد. پس با این اوصاف مهم پلاک خودروی شخصی است. شماره پلاک خودرو به اسم هر کسی باشد؛ باید واکسینه شده باشد. در غیر این صورت جریمه می شود.

ثبت پلاک خودروی شخصی

ثبت پلاک خودروی شخصی

پلاک خودروی شخصی خود را ثبت کنید

اگر نمی خواهید جریمه خودروی شخصی را در سفرهای نوروزی پرداخت کنید؛ بایستی پلاک خودروی خود را ثبت کنید. بدین ترتیب دیگر سفر شما در این ایام به کام شما تلخ نمی گردد. برای این منظور می بایست هر چه سریعتر پلاک خودروی شخصی خویش را در سامانه «ایران من» ثبت نمایید. اجرای این فرآیند برای فردی که پلاک خودرو، به نام وی ثبت شده است؛ لازم و ضروری است. شما می توانید با ورود به این سامانه، ضمن ثبت پلاک خودروی خود، اطلاعات مربوط به تزریق واکسن خود را نیز به ثبت برسانید. اینکه دقیقا چند دوز را وارد کرده اید؛ بایستی به طور دقیق در این سامانه ثبت شده باشد. بنابراین تنها راننده خودرو، می بایست این اطلاعات را به ثبت برساند تا به محض رویت توسط دوربین، پلاک وی شناسایی شود. پلاک خودروهایی که راننده آن ها واکسینه شده با پلاک هایی که راننده آن ها واکسن نزده؛ مشخص می گردد. به این ترتیب رانندگانی که واکسن نزده اند؛ جریمه می شوند.

مهلت ثبت پلاک خودروی شخصی در سامانه ایران من

شما از هم اکنون تا 20 اسفند ماه سال جاری فرصت دارید تا پلاک خودروی شخصی خود را در سامانه ایران من ثبت کنید. بنابراین محدودیت های جدید برای سال آینده از تاریخ مربوطه آغاز خواهد شد. راننده هایی که پلاک خودروی خویش را در این سامانه ثبت نکرده اند و واکسیناسیون آن ها مورد تأیید واقع نشده باشد؛ متحمل پرداخت جریمه خواهند بود. به جهت پیشگیری از این مسئله، می بایست هر چقدر سریعتر قبل از اعمال محدودیت ها، اطلاعات خود را در سامانه مربوطه ثبت کنید. شما تا بیستم اسفند ماه فرصت دارید که هم اطلاعات مربوط به واکسیناسیون خود را به ثبت برسانید. هم پلاک خودروی شخصی خویش را به ثبت برسانید. در غیر این صورت، چاره ای جزء پرداخت مبلغ 1 میلیون تومان به ازای هر 24 ساعت ندارید. بدیهی است که بهتر است در فرصت پیش آمده تا 20 اسفند، هم نسبت به تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنید. هم نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه ایران من اقدامات لازم را صورت بخشید.

تزریق دوز سوم واکسن کرونا

تزریق دوز سوم واکسن کرونا

تزریق دوز سوم واکسن کرونا؛ ضامن سلامتی شما در سفرهای نوروزی

در سفرهای نوروزی چه با خودروی شخصی و چه با هواپیما و قطار، می بایست به فکر سلامتی خود باشید. بنابراین تزریق دوز سوم کرونا، می تواند از اهمیت زیادی در این راستا برخوردار بوده باشد. به این صورت که شما می توانید با تزریق دوز سوم کرونا، هم سلامتی خود را در سفرهای نوروزی، تضمین کنید. هم می توانید از اعمال جریمه در طول سفر، پیشگیری به عمل آورید. چرا که در صورت نزدن دوز سوم واکسن، طبق شرایط جدید سفرهای نوروزی با خودروی شخصی، جریمه یک میلیون تومانی خواهید شد. بنابراین مهمترین اصل در این راستا، سلامتی شما و اطرافیان شماست. مسئله ای که بایستی به آن توجه ویژه ای داشته باشید. البته در صورتی که به تازگی هم دوز دوم واکسن خود را زده اید؛ جریمه شامل حال شما نمی شود. بلکه جریمه شامل حال کسانی می شود که بیش از 3 ماه از تاریخ دوز دوم واکسن آن ها گذشته است. در این مدت هم هرگز اقدامی برای تزریق دوز سوم واکسن خود نکرده اند.

 

بیشتر بخوانید

گرانترین پرواز دنیا

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری

ترفند سفر با هواپیما

کوپه دربست قطار؛ قوانین و هزینه


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.