خرید بلیط چارتر

خرید بلیط چارتر

بلیط‌ چارتری یکی از محبوب‌ترین بلیط‌های هواپیما هستند که خیلی از افراد به خصوص برای سفرهای دقیقه نودی خود به سراغ آن می‌روند. شما با ماهیت و تفاوت‌های این نوع بلیط‌ها آشنا هستید؟ در ادامه با ما همراه باشید.

واژه چارتر به معنی دربست کرایه کردن است. در حوزه گردشگری هر چیزی که در تعداد زیادی موجود بوده و بتوانید آن را کرایه کنید، امکان چارتر شدن را دارد. هر وسیله نقلیه عمومی که صندلی‌های زیادی داشته باشد، یا هر هتل و مرکز اقامتی که تعداد زیادی تخت داشته باشد، قابلیت چارتر کردن دارد. در خصوص هواپیما با توجه به اینکه هواپیما تعداد زیادی صندلی دارد، پس شما همواره می‌توانید بخشی از صندلی‌ها یا همه آن‌ها را در یک پرواز چارتر کنید. در این بین سرویس‌ها و آژانس‌ها و دفاتر خدماتی مسافرتی همواره بخشی از صندلی‌های یک هواپیما یا حتی تمام آن را کرایه کرده و به صورت چارتر به مسافران ارائه می‌دهند. این موسسات به عنوان چارتر کننده نقش ایفا می‌کنند.

چارتر دهنده: چارتر دهنده در این معادله شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌هایی هستند که طرف قرارداد آژانس های مسافرتی بوده و صندلی کرایه می‌دهند.

پرواز چارتر چیست؟

گاهی ممکن است تمام صندلی‌های یک هواپیما به صورت چارتر توسط یک آژانس هواپیمایی کرایه شود. در این صورت کل آن پرواز به یک پرواز چارتر تبدیل می‌شود. معمولا مسیرهای محبوب و مقاصد پرتردد مانند کیش یا مشهد در هر شهری به صورت پرواز چارتری کرایه می شوند. به این ترتیب آژانس‌های مسافرتی می‌توانند بلیط مورد نیاز برای تمام مسافران را تامین کنند.

جالب است بدانید که طرف قرارداد ایرلاین‌ها برای پروازهای چارتر همیشه فقط آژانس‌های هواپیمایی نیستند. بلکه سازمان‌ها، ارگان‌ها، باشگاه‌های ورزشی و هر نهاد دولتی که برای تعداد زیادی از نیروهای خود به بلیط‌های دائمی و ثابت نیاز داشته باشد، پروازها را به صورت چارتر کرایه می‌کنند. درواقع برای نهادهایی که تعداد پرسنل زیادی را به سفر می‌فرستند، به صرفه‌تر است که به جای کرایه کردن یک تعداد صندلی، کل پرواز را چارتر کنند. به این ترتیب هم کارکنان در حین پرواز راحت‌تر هستند و هم هزینه نهایی کمتر می‌شود.

پرواز سیستمی چیست

شرکت‌های هواپیمایی به نسبت شرایط و امکاناتی که دارند، برنامه‌های دائمی و ثابتی را برای مسیرهای مشخص و در زمان‌های مشخص تعیین می‌کنند که به آن‌ها پروازهای سیستمی گفته می شود. بلیطی که برای این نوع پروازها به فروش می‌رسد هم به عنوان بلیط سیستمی شناخته می‌شود.

تفاوت پرواز چارتری با پرواز سیستمی

پروازهای سیستمی و چارتری سه تفاوت اصلی دارند که در ادامه می‌خوانید.

  • برنامه زمانی: مهم‌ترین تفاوت پروازهای سیستمی و چارتر این است که برنامه پرواز سیستمی در طول هفته و ماه هزینه‌های مشخصی دارند. شما می‌توانید حتی از چند ماه قبل‌تر یک بلیط پرواز سیستمی بخرید و هزینه آن را پرداخت کنید. در حالی که پروازهای چارتری هزینه و تاریخ و زمان رندوم دارند و قابل پیش بینی نیستند.
  • شرایط سنی: پروازهای سیستمی بر اساس شرایط سنی، قیمت‌های مختلفی دارند. در این پروازها بلیط پرواز کودکان، نوزادان و بزرگسالان متفاوت است و هزینه متناسب با سن دریافت می‌شود. این درحالی است که بلیط‌های چارتری برای کودکان و بزرگسالان قیمت یکسانی دارد و تنها برای نوزادان کمتر از 2 سال قیمت کمتری دریافت می‌کند.
  • هزینه بلیط: مهم‌ترین تفاوت بلیط‌های سیستمی و بلیط‌های چارتری در هزینه آن است. در خصوص بلیط‌های سیستمی هر چه زمان سفر نزدیک‌تر باشد، بلیط گران‌تر است. به عبارتی در بلیط‌های سیستمی این امکان وجود دارد که شما از ماه‌ها قبل بلیط رزرو کنید و اگر این این قابلیت استفاده کنید، می‌توانید هزینه کمتری برای بلیط بپردازید. اما اگر بلیط را دیرتر تهیه کنید، مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود.

در خصوص بلیط چارتری باید گفت که بلیط‌های چارتری قیمت متغیری دارند اما در کل ارزان‌تر هستند. چرا که تمام پرواز توسط یک موسسه دیگر چارتر شده است و هزینه‌های واسطه کاهش پیدا می‌کنند. نکته مهم دیگری که در خصوص پرواز چارتر وجود دارد این است که هزینه آن کمتر است. از این گذشته بلیط‌های چارتری هر چه به لحظه پرواز نزدیک‌تر شوند، قیمت مناسب‌تری خواهند داشت. به همین خاطر است که به این بلیط‌ها بلیط لحظه آخری هم گفته می‌شود.

چرا بلیط چارتری قیمت متغیری دارد؟

چارتر کردن یک پرواز همیشه ریسک خالی بردن هواپیما را متوجه چارتر کننده می‌کند. با توجه به اینکه چارتر کننده از قبل هزینه تمام صندلی‌ها را پرداخت کرده است، در صورتی که هر کدام از صندلی‌ها خالی بمانند، ضرر می‌کند. به همین خاطر معمولا چارتر کننده‌ها ترجیح می‌دهند که تمام صندلی‌ها حتی با قیمت کمتر به فروش بروند و پر شوند. چارتر کننده‌ها به خصوص زمانی که به پرواز نزدیک‌تر می‌شوید، قیمت پروازها کمتر می شود تا همه صندلی‌ها حتی با قیمت کم به فروش بروند.

بهترین زمان خرید بلیط چارتر چه زمانی است؟

شاید با این اوصاف این سوال برای شما پیش آمده باشد که بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر کی است؟ ما یک تقلب کوچک به شما می‌رسانیم. در خصوص پروازهای پر تردد تفاوت زیادی بین قیمت بلیط پروار چارتر و سیستمی وجود ندارد. اما بلیط‌های چارتر در زمان‌ها یا پروازهایی که تردد کمتر است، ارزان‌تر می‌شود. بلیط‌های لحظه آخری یک زیرمجموعه از بلیط‌های چارتر هستند که تا لحظه پرواز زمان بسیار کمی مانده است و قیمت‌شان پایین است. پس بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر با قیمت کمتر، در سفرهای کم تردد یا زمان‌های کم تردد و در لحظه آخری است.

بلیط چارتر برای پروازهای خارجی

شاید این سوال برای‌تان پیش بیاید که پروازهای خارجی هم شامل بلیط چارتر می‌شوند؟ پاسخ مثبت است. شما می‌توانید برای برخی از پروازهای خارجی هم بلیط چارتر تهیه کنید. معمولا برای مسیرهای پرتردد خارجی بلیط چارتر در نظر گرفته می‌شود.

کدام یک بهتر است سیستمی یا چارتر؟

خب با تمام این توضیحات توانستید تصمیم‌تان را بگیرد که کدام یک را انتخاب کنید؟ اجازه دهید کمکتان کنیم. انتخاب بین چارتر و سیستمی همیشه وابسته به زمان پرواز است. یعنی اگر می‌دانید که در یکی دو ماه آینده قرار است به یک مسافرت بروید، بهتر است همین امروز اقدام کرده و یک بلیط سیستمی تهیه کنید. به این ترتیب می‌توانید با قیمت کمتر یک بلیط سیستمی تهیه کنید. اما برای سفرهای بی برنامه همیشه اول لیست بلیط‌های چارتری را چک کنید چرا که ممکن است بعضی از چارتر کننده‌هایی که هنوز موفق به فروش بلیط‌هایشان نشده‌اند، تا دقیقه آخر بلیط‌های چارتر را در اختیار مسافران قرار بدهند. 

موج زمزم

سایت موج زمزم این امکان را به شما می‌دهد که هر زمان بتوانید یک بلیط چارتر تهیه کنید. این سایت به نسبت سایت‌های دیگر همیشه منصفانه‌ترین و بهترین قیمت‌ها را پیشنهاد می‌دهد. روزانه بیش از هزاران نفر به این سایت سر زده و با دست پر برمی‌گردند.

موج زمزم توسط یک تیم حرفه‌ای و خبره در حال خدمت رسانی به کاربران است که شرایطی فراهم می‌کند که کاربران بتوانند از تمام ایرلاین‌ها بلیط‌های چارتری با قیمت بسیار کم دریافت کنند. شما می‌توانید همچنین بلیط‌ها را بدون صرف هزینه رزرو کرده و هولد کنید. به این ترتیب دیگر نیازی ندارید که به دفاتر مسافرتی مراجعه کنید. کافی است مبدا و مقصدتان را مشخص کرده و بعد از انتخاب تاریخ و تعداد مسافران لیست بلیط‌های چارتری را ببینید.

چطور از سایت موج زمزم بلیط چارتر بخرم؟

برای خرید بلیط چارتر ابتدا مبدا و مقصد را مشخص کنید. در مرحله بعد تاریخ و زمان پرواز و تعدد مسافران را مشخص کنید. موج زمزم به نسبت مسیری که مد نظرتان است، لیست پروازهای چارتر را نمایش می‌دهد. هر کدام که می‌خواهید را انتخاب کرده و فرم مربوط به مشخصات هویتی را پر کنید.

سپس به سایت بانک هدایت می‌شوید تا هزینه بلیط را پرداخت کنید. بعد از این مرحله بلیط شما در سایت و به صورت پیامک به شما اعلام می‌شود. به یاد داشته باشید که برای سفرهای داخلی حداقل تا یک ساعت زودتر و برای سفرهای خارجی تا سه ساعت زودتر در فرودگاه حاضر شوید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.