ترفند های سفر با هواپیما که نمی دانستید

1-صندلی های کنار پنجره سرد تر هستند

خارج از هواپیما و در شرایط آب و هوایی سرد، دما تا مرز منفی 60 الی 65 درجه سرد می شود و این دمای بسیار سرد مطمئنا حتی با وجود پنجره های عایق بر روی دمای اطراف این پنجره ها تاثیر گذار خواهد بود. برعکس چیزی که فکر می کنید این مورد در تابستان ها و فصول گرم بیشتر احساس می شود و درد سر می آفریند چرا که مسافران معمولا البسه کمتری بر تن دارند. پس بنابراین دفعات بعد برای سفر های هوایی در انتخاب صندلی دقت کنید و اگر به نمای جذاب پنجره علاقه دارید سعی کنید لباس گرم همراه خود داشته باشید.

 

2-در هواپیما چای و قهوه ننوشید

بر اساس تحقیقات و آژمایش هایی که در بسیاری از هواپیما ها انجام شده است، بسیاری از آب هایی که برای نوشیدنی های گرم استفاده می شود به دلیل شرایط موجود در هواپیما حاوی باکتری هایی از جمله E. coli و Staphylococcus هستند که معمولا باعث ایجاد مشکلات معده و روده و مسموم شدن می شوند. بهتر است در این شرایط تنها از بطری های آب بسته بندی شده در داخل هواپیما استفاده کنید.


3-میز تاشو و کیسه صندلی کثیف ترین مکان های هواپیما

بسیاری از زباله ها و کثیفی ها براثر گذر زمان در کیسه های صندلی که روبه روی شما هستند جمع شده و به دلیل سختی در تمیز کردن و در معرض دید نبودن، به آن صورت که انتظار می رود به خوبی تمیز نمی شوند. پس بهتر ایت از این کیسه ها و جیب ها برای قرار دادن وسایل خود کمتر کمک بگیرید. اما مشکل زمانی جدی تر می شود که شما بدانید میز تاشویی که در جلوی شما برای سرو غذا استفاده می شود استفاده های غیر معمول دیگری همچون قرار دادن کف کفش ها و یا حتی مکانی برای تعویض پوشک کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. در سفر بعدی خود از قرار دادن مستقیم غذا بر روی این میز های تاشو جدا خودداری کنید.

 

4-بهترین زمان برای سفر هوایی، صبح است

 

 اگر که دست شما برای انتخاب تایم و زمان پرواز باز است به شما پیشنهاد می شود از تایم صبح برای پرواز استفاده کنید. مهم ترین موضوع در تایم های صبح اینجاست که بدون شک تاخیر های در پرواز های صبح به مراتب کمتر از پرواز های سایر زمان هاست و از سوی دیگر اگر ترس از پرواز دارید جالب است بدانید سوانح و اشتباهات مرگبار هوایی اتفاق افتاده در صبح به مراتب کمتر از سایر زمان ها است.
 
 

5-در صندلی های عقب بهتر از شما پذیرایی می شود

اگر شما صندلی های ردیف جلویی را انتخاب کنید مطمئنا جزو اولین افرادی هستید که هواپیما را ترک می کنید ولی از سوی دیگر اگر صندلی های انتهای کابین را برای نشستن انتخاب کنید شما شانس بیشتری برای بهتر پذیرایی شدن و به دست آوردن غذای بیشتر دارید. این مورد بار ها توسط مهاماندار ها تایید شده است که آن ها در صندلی های عقب دست و دلباز تر از صندلی های ردیف جلویی پذیرایی می کنند.

 

6-حواستان به بالش های بادی باشد

اگر از بالش های بادی که به دست خودتان باد می شود تا در زیر گردن قرار بگیرد استفاده می کنید (و یا هر وسیله ی بادی) حواستان باشد که آن ها را مملو از هوا نکنید چرا که با تغییرات فشار هوا در هواپیما بار ها ترکیده شده اند و آسیب هایی برای مسافران به وجود آورده است.

 

7-امن ترین مکان برای نشستن در هواپیما

 

 چنانچه در هواپیما با سانحه ای مواجه شوید دیگر خیلی نمی توان روی موارد شانس برای سالم ماندن مانور داد هرچند که این مورد کاملا بستگی به نوع سقوط و سانحه و یا مکان سقوط دارد. ولی شما کاربران هاو کن یو اگر قرار باشد تنها بر روی اعداد و قوانین تمرکز کنید به صورت تئوی فردی که در انتها و دم هواپیما می نشینید شانس بیشتری برای جان به در بردن دارد چرا که معمولا هواپیما از نوک و کابین خلبان به سمت پایین سقوط می کند و آسیب در این نقطه  انتهایی کمتر است. (اگر تمامی هواپیما متلاشی و پودر نشود)

8-چه مواردی می توانید با خود در درون هواپیما حمل کنید

شاید برای شما هم جالب باشد که چه مواردی را می توانید با خود حمل کنید و چه مواردی را نمیتوانید با خود به داخل هواپیما ببرید. لیست مواردی که می توانید به داخل هواپیما ببرید شامل صندلی بیمار، گهواره دستی و غذای کودک، دوربین شکاری و دوربین عکاسی، مجله و یا کتاب،  کیف دستی زنانه،  چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو است که البته تعداد هر یک یک عدد و یا مقداری معقول است.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.