4 تفاوت بلیط سیستمی و چارتری ( آپدیت 1401 )

                                                                                                      

بلیط سیستمی:  بلیط سیستمی بلیطی است که شما مستقیم از خود شرکت‌ هواپیمایی (ایرلاین) می‌خرید و برنامه‌ی زمانی این پروازها و نرخ آن‌ها از سوی شرکت هواپیمایی مشخص می‌شود و برنامه‌ی کاملاً مشخصی هم دارند. نرخ این بلیط‌ها در تمام طول سال ثابت  و قیمت آن بر اساس مصوب خود شرکت هوایی است. اگر قرار است با خانواده کنید بهتر است بلیط سیستمی خریداری کنید. زیرا قیمت بلیط هواپیما برای افراد بزرگسال و کوچک متفاوت است. مثلا قیمت بلیط هواپیما برای  افراد کم سن و سال نسبت به افراد بزرگسال ارزان تر است.

بلیط چارتری: پرواز چارتر یعنی دربست کرایه کردن هواپیما برای یک بازه ‌ی زمانی معین. وقتی که تمام صندلی‌های یک هواپیما در یک مسیر پروازی در اختیار چارترکننده قرار بگیرد به آن پرواز چارتر می‌گوییم. در حقیقت وقتی یک آژانس یا یک شخص حقیقی تعدادی از صندلی‌های هواپیما یا تمام صندلی‌های یک هواپیما را برای مدت مشخصی اجاره کند، یعنی آن تعداد صندلی را چارتر کرده‌ است.

راهنمای جامع خرید بلیط هواپیما

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری در یک نگاه :

سیستمی

چارتری

نرخ بیشتر

نرخ کمتر

نوسان کمتر

نوسان بیشتر

امکان استرداد

عدم امکان استرداد

کودک و نوزاد ارزان تر

نرخ یکسان برای همه

 

در ادامه تفاوت های دیگری را بین بلیط سیستمی و چارتری بررسی میکنیم. 

1- فروشنده بلیط

مهم‌ترین تفاوت این دو بلیط هواپیما در این است که بلیط سیستمی کاملا برخلاف چارتر، فقط توسط خود شرکت‌های هواپیمایی یا نمایندگی‌های معتبرشان فروخته می‌شود.

 

2- زمان بلیط

دومین تفاوت بلیط چارتر و  سیستمی در این است که برنامه‌ پروازهای سیستمی از سوی ایرلاین در طول سال مشخص است و شما از مدت خیلی قبل تا درست پای پرواز می‌دانید که هواپیما در چه روزهایی از هفته به کدام مقصد پرواز دارد و قیمت آن پرواز نیز در تمام طول سال مشخص است.

 

3- بازگشت هزینه و ساعت پرواز

در پرواز چارتر، این امکان را ندارید که تاریخ یا ساعت پروازتان را تغییر بدهید، هزینه‌ پرداختی هم تقریبا بدون بازگشت است، اما پرواز سیستمی این‌طور نیست. در پرواز سیستمی اگر برنامه‌ سفرتان تغییر کرد می‌توانید تاریخ یا ساعت پروازتان را تغییر بدهید، یا حتی بلیط را پس بدهید و با کسر جریمه‌ی کنسلی، مبلغ بلیط را دریافت کنید.

 

4- قیمت بلیط برای گروه‌های سنی مختلف

در پرواز سیستمی قیمت بلیط هواپیما بر اساس گروه سنی تعریف می‌شود. بهای بلیط کودکان در ایرلاین‌های مختلف بین 50 تا 75 درصد بلیط بزرگسالان است و برای بلیط نوزادان در پروازهای داخلی و خارجی باید بین 10 تا 30درصد قیمت بلیط بزرگسالان را بپردازید. اما در پرواز چارتر بهای بلیط تمام افراد بالای 2سال اعم از کودک و بزرگسال یکسان است. بنابراین اگر خانوادگی سفر می‌کنید یا در گروه همسفرانتان کودکان در سنین متفاوت هستند شاید بهتر باشد که بلیط سیستمی تهیه کنید.

آژانس های هواپیمایی می توانند بلیط سیستمی  را طبق کلاس پرواز و یا خدمات ارائه شده تا 30 درصد بیشتر از نرخ مصوب بفروشند و بیشتر از این حد را مجاز نیستند و تخلف محسوب می شود.

برای خرید ارزان ترین بلیط هوایپما داخلی و خارجی اینجا کلیک کنید.

در نهایت

زمان پرواز یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای هزینه سفر است. اگر با یک سفر از پیش برنامه‌ریزی شده مواجه‌اید، و از مدت‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اید، بلیط سیستمی بهترین انتخاب برای شماست. اما اگر به سفرهای لحظه‌آخری علاقه‌مندید و زمان سفر آنچنان فاکتور تعیین‌کننده‌ای برای شما نیست، بلیط چارتر یک انتخاب مناسب برای شماست.

تهیه بلیط هواپیما سیستمی و چارتری از موج زمزم

موج زمزم کامل‌ترین سامانه‌ی خرید آنلاین بلیط هواپیما، معتبرترین وب‌سایت خرید آنلاین بلیط هواپیما و رتبه برتر فروش کشوری است که دامنه‌ی گسترده‌ای از ایرلاین‌ها و پروازها را پوشش می‌دهد. با موج زمزم، راحت، سریع و مطمئن ارزان ترین بلیط ها را تهیه کنید و بدون نگرانی راهی سفر های متنوع و هیجان انگیز خود شوید. در صورت بروز کوچک‌ترین مشکل یا سوالی پای پرواز یا هنگام خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی با پشتیبانی بیست ‌و چهارساعته‌ی موج زمزم تماس بگیرید تا سوال یا مشکل‌تان برطرف شود.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.