خرید بلیط هواپیما ماهان ⭐️هواپیمایی ماهان | موج زمزم

تاریخچه ای از ایرلاین ها (خطوط هوایی) یا شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی یا ایرلاین ها شرکت هایی هستند که به کار حمل و نقل هوایی مسافران و یا بار می پردازند. شرکت های هواپیمایی از نظر اندازه بسیار متفاوت هستند، در این صنعت از شرکت های کوچک (تنها با یک یا دو هواپیما) گرفته تا شرکت های بزرگ چند ملیتی مشغول به کار هستند. صنعت حمل و نقل هوایی در ابتدا به کندی رشد می کرد اما شرکت‌ های هواپیمایی پس از جنگ جهانی دوم، تا حدی به لطف تعداد زیادی از هوانوردان بازگشته از جنگ شروع به رشد و توسعه سریعی کردند. به طوری که در دهه 1990 میلادی، سفرهای هوایی در همه جای جهان فراگیر شد.

خطوط هوایی مختلف به روش‌ های متفاوتی کار می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از این شرکت های هواپیمایی هواپیماهای خود را خریداری می کنند و آنها را سفارشی می کنند تا خدمات ویژه ای مانند تخت خواب به مسافران ارائه دهند. این شرکت ها هواپیماهای خود را با خلبانان و خدمه کابینی که برای انجام کارهای اختصاصی پرواز، آموزش دیده اند تجهیز می کنند. برخی دیگر از ایرلاین ها، هواپیما و کارکنان خود را از شرکت های دیگر اجاره می کنند. در هر صورت، این شرکت با طیف گسترده ای از کارکنان زمینی شامل: عوامل رزرواسیون، نظافتچی ‌ها، کترینگ‌ ها و لودرها و ... پشتیبانی می‌شود. آژانس های مسافرتی نیز به عنوان یکی از گروه های پشتیبانیِ شرکت های هواپیمایی به شمار می روند. به عنوان مثال آژانس های مسافرتی همچون موج زمزم در زمینه ارائه و فروش بلیط هواپیما و... فعالیت دارند. بلیط هواپیما ماهان یکی از محصولات خدماتی است که آژانس مسافرتی موج زمزم آن را در وب سایت خود به کاربران ارائه می دهد.

بلیط هواپیما ماهان

تهیه بلیط هواپیما ماهان با آژانس مسافرتی موج زمزم!

 

هنگامی که شرکت های هواپیمایی مسافران را حمل می کنند، یک سری مسیرهای منظم را همراه با یک برنامه ثابت ایجاد می کنند. بیشتر این مسیرها بر روی مدل هاب و اسپیکر راه اندازی می شوند و این شرکت ها دارای هاب مرکزی هستند که بسیاری از پروازها از طریق آن انجام می شود. مسافران می‌توانند مستقیما از طریق خطوط هوایی یا از طریق نمایندگی‌ های فروش آنها و آژانس های مسافرتی بلیط پرواز خریداری کنند. آژانس مسافرتی موج زمزم یکی از مراکز فروش بلیط هواپیما ماهان می باشد. اکثر شرکت‌ های هواپیمایی مسافربری قراردادهای اشتراک کد، امضا می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد با سایر شرکت ‌های هواپیمایی برای ارائه پروازهای بیشتر همکاری کنند.

ایرلاین های  ایرانی

ارسال افراد و کالاها از طریق هوا راهی سریع و کارآمد برای رساندن آنها از مکانی به مکان دیگر است. هنگامی که صنعت هوایی گسترده ‌تر شد، قیمت ‌ها نیز کاهش یافت و آن را به یک روش سفر مقرون‌ به ‌صرفه تبدیل کرد. مقررات دولتی نیز به مرور در این رابطه افزایش یافت تا اطمینان حاصل شود که سفر هوایی برای مردم و کالاها ایمن و مطمئن هستند. در رابطه با حمل و نقل هوایی استانداردهای بین‌المللی نیز اعمال می‌شوند، زیرا بسیاری از خطوط هوایی پروازهای بین کشورهای مختلف را ارائه می‌دهند که ممکن است درجات متفاوتی از مقررات داخلی بر آنها اعمال شود. خطوط هوایی مختلف دارای تخصص های متفاوتی هستند، از جمله پروازهای داخلی ارزان، سفرهای بین قاره ای لوکس، یا حمل و نقل جهانی شبانه برای بسته های مهم و...

ایران نیز از موج فراگیر حمل و نقل هوایی باز نمانده است. در کشور ما نیز تعدادی شرکت هواپیمایی مشغول به کار هستند. همانطور که گفته شد بعضی از آنها بزرگ هستند و در ابعاد بین المللی فعالیت دارند، در مقابل گروهی از آنها در سطح کوچکتری فعالیت می کنند. در ادامه به معرفی یکی از مشهورترین این شرکت ها در ایران یعنی «شرکت هواپیمایی ماهان» خواهیم پرداخت.

بلیط هواپیما ماهان

بلیط هواپیما ماهان یکی از پرطرفدارترین پروازها بین مسافرین می باشد!

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان یک شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است. کرمان آشیانه اصلی این شرکت هواپیمایی است. شرکت هواپیمایی ماهان در سال 1371 شمسی در شهر کرمان راه اندازی گردید. وجه تسمیه نام این شرکت نیز «ماهان»، شهری در 35 کیلومتری کرمان است. مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین سهام‌دار اصلی این شرکت هواپیمایی می باشد. ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی ماهان در حال حاضر از 37 فروند هواپیمای مسافربری و باری تشکیل شده است. شرکت هواپیمایی ماهان روزانه به 20 مقصد، در سراسر اروپا، قاره آسیا و خاورمیانه، پروازهایی مستقیم انجام می دهد. شرکت هواپیمایی ماهان از سال 2011 میلادی به علت خدمات‌ رسانی به سپاه پاسداران ایران، تحت تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت. پس از آن در سال 2019 با ممنوعیت پرواز آلمان و فرانسه مواجه شد. این تحریم ها تا به امروز پابرجا هستند.

مقصدها و کلاس‌ های پروازی شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان پروازهای خود را تقریبا به 30 مقصد در داخل کشور و 25 مقصد جهانی در خاورمیانه، شرق دور و قاره اروپا انجام می‌دهد. کلاس ‌های پروازی شرکت هواپیمایی ماهان بسته به داخلی یا خارجی بودن پروازها، تفاوت‌ های کمی با یکدیگر دارند. به طور کلی بین خدمات کلاس پروازی تجاری داخلی با کلاس پروازی تجاری خارجی نقاط مشترک زیادی وجود دارد. در این زمینه تفاوت های ناچیزی چون امکان پخش DVD/MP3 شخصی در کلاس تجاری پروازهای خارجی ماهان نسبت به پروازهای داخلی وجود دارد. این  قابلیت در کلاس پروازی داخلی شرکت هواپیمایی ماهان در نظر گرفته نشده است. در نقشه زیر مقصدهای داخلی شرکت هواپیمایی ماهان نشان داده شده است. کاربران می توانند برای تهیه بلیط هواپیما ماهان به وب سایت آژانس مسافرتی موج زمزم مراجعه نمایند. علاوه بر این آژانس مسافرتی موج زمزم خدماتی چون رزرو و خرید بلیط قطار، رزرو هتل و... را نیز به متقاضیان ارائه می دهد.

مقاصد داخلی ماهان

مقاصد داخلی بلیط هواپیما ماهان!

خدمات موجود در پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی ماهان در کلاس معمولی شامل موارد ذیل می باشد:

1ـ پذیرایی معمول و همیشگی پروازها.

2ـ سرگرمی: این پروازها مجهز به تلویریون‌های 42 اینچ در کابین هستند.

خدمات موجود در پروازهای خارجی شرکت هواپیمایی ماهان در کلاس تجاری شامل موارد ذیل می باشد:

1ـ پذیرایی شامل انواع غذاهای مخصوص ایرانی و جهانی همچنین انواع نوشیدنی ‌ها می باشد.

2ـ سرگرمی: این پروازها نیز مانند پروازهای داخلی مجهز به تلویریون‌ های 42 اینچ در کابین هستند. علاوه بر این امکان استفاده از سیستم پخش DVD و MP3 خصوصی برای هر مسافر، در پروازهای طولانی تر از سه ساعت وجود دارد.

3ـ یکی دیگر از خدمات موجود در این پروازها امکان خرید داخل پروازی است. به این معنی که امکان خرید از برندهای مشهور دنیا طی پرواز ممکن است.

4ـ خدمات آسایشی در این پروازها شامل: اهدای پک لوازم بهداشتی، آرایشی و نوشت افزار طی پروازهای طولانی، هدیه دادن به کودکان زیر 12 سال (2 تا 12 ساله)، عرضه پتو و بالش بسته ‌بندی و ضد عفونی شده، می باشد.

مطالب مرتبط

بلیط لحظه آخری ارزان هواپیما ⭐️بلیط لحظه آخری موج زمزم

تور مشهد لحظه آخری ارزان هواپیما و قطار ⭐️موج زمزم

تور کیش ⭐️معرفی 8 جاذبه توریستی در تور کیش

بهترین آژانس مسافرتی ایران در سال 1401 ⭐️آژانس مسافرتی موج زمزم

تور کربلا ⭐️بهترین زمان برای شرکت در تور کربلا


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.