معرفی 17 تا از محبوب ترین تور سافاری آفریقا

تور سافاری یکی از پرطرفدارترین تورهای جهان است. در ایران نیز بی شک افرادی علاقه مند به طبیعت گردی، حیات وحش و به طور کلی اینگونه از تورها وجود دارند. در این مقاله، سایت موج زمزم فروش بلیط هواپیما قصد دارد تا لیستی از محبوب ترین مقاصد تور سافاری آفریقا را به علاقه مندان معرفی نماید.

تور سافاری تانزانیا آفریقا

تانزانیا یکی از مشهورترین کشورها برای انجام تور سافاری است. در ذیل به معرفی بهترین مکان ها برای بازدید از حیات وحش شگفت انگیز این کشور خواهیم پرداخت.

پارک ملی سرنگتی

پارک ملی سرنگتی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در تانزانیا و یک مقصد بزرگ تور سافاری در آفریقا است. پارک ملی سرنگتی به دلیل مهاجرت سالانه گورخرها و سایر حیوانات حیات وحش آفریقا به آنجا شهرت دارد. برای لذت بردن از نمایش حیات وحش این پارک بهتر است در ماه مه از این پارک دیدن کنید. در ماه مه چمن ها خشک می شوند و تعداد زیادی از حیوانات وحشی (گورخرها، شیرها و...) در این پارک حضور دارند.

پارک ملی سرنگتی

پارک ملی سرنگتی

منطقه حفاظت شده «NGORONGORO»

منطقه حفاظت شده «NGORONGORO» که بیش از دو تا سه میلیون سال پیش در نتیجه فوران های آتشفشانی شکل گرفته است امروزه به محفظه‌ای طبیعی برای طیف گسترده‌ای از حیوانات وحشی آفریقایی تبدیل شده است. این منطقه حفاظت شده یکی از معدود مکان‌ هایی در آفریقا است که می‌توانید در آن کرگدن‌ های سیاهِ در خطر انقراض را ببینید.

کوه کلیمانجارو

کوه کلیمانجارو با ارتفاع 5892 متری از سطح آبهای آزاد، آتشفشانی غیرفعال در شمال شرقی تانزانیا است. کلیمانجارو بلندترین قله آفریقا است و در نزدیکی خط استوا قرار دارد. این کوه به دلیل قله پوشیده از برفش که بر فراز دشت های ساوانا قرار دارد، محبوب است. این مکان یک مقصد اصلی توریستی برای گردشگران دوستدار تور سافاری آفریقا و نیز کوهنوردان در سراسر جهان می باشد.

پارک ملی «TARANGIRE»

این پارک کوچک بهشتی برای عاشقان مشتاق تماشای پرندگان است. زیرا بیش از 550 گونه پرنده در این پارک رفت و آمد می کنند. پارک ملی «Tarangire» همچنین به دلیل نگهداری از تعداد زیادی فیل، شیرهای خوابیده روی درختانش و درختان بائوباب به خوبی شناخته شده است. از پیدا کردن لانه های غول پیکر موریانه در سراسر پارک تعجب نکنید.

تور سافاری زنگبار

زنگبار که زمانی بخشی از امپراتوری بزرگ بریتانیا بوده است برای قرن‌ها یک مکان تجاری مهم به شمار می رفت. مهم‌ترین جاذبه توریستی تور سافاری آفریقا در زنگبار، شهر سنگی است که مملو از خانه‌ های مرجانی سفید و همچنین سواحل شنی سفید زیبا است.

گله فیل ها در تور سافاری

گله فیل ها در تور سافاری

پارک ملی دریاچه مانیارا

بیش از 300 گونه مختلف از پرندگان مهاجر از جمله هزاران فلامینگو، دریاچه مانیارا را در فصل مرطوب به عنوان خانه انتخاب می کنند. در فصل خشک، زمین های گلی قلیایی جای آب های دریاچه را می گیرند. احتمالا فصل مرطوب بهترین زمان برای دیدن همه پستانداران بزرگ مانند فیل، اسب آبی، زرافه و سایر حیوانات وحشی در این پارک است. گردشگران می توانند در تور سافاری روزانه یا شبانهِ اقامتگاه های سافاری آفریقایی در اطراف دریاچه شرکت کنند.

پارک ملی دریاچه مانیارا

پارک ملی دریاچه مانیارا

ماجراجویی در تور سافاری رواندا

رواندا دومین مقصد تور سافاری در بین طرفداران این تور است. در ادامه به معرفی نقاط مهم این کشور خواهیم پرداخت.

تور سافاری پارک ملی آتشفشان رواندا

این پارک یک پارک جنگلی در کوه های ویرونگا است. رشته کوه های ویرونگا مرز مشترک بین کشورهای اوگاندا، جمهوری دموکراتیک کنگو و رواندا می باشد. گوریل های کوهستانی اصلی ترین جاذبه حیات وحش در این پارک به شمار می آیند. مردم عموما برای پیاده روی و دیدن گوریل به پارک مذکور می روند. بیش از 75 پستاندار از جمله بوفالوها و فیل ها را می توانید ضمن تور سافاری آفریقایی خود در این پارک ملی ببینید.

تور سافاری پارک ملی آتشفشان رواندا

تور سافاری پارک ملی آتشفشان رواندا

حیات وحش «Nyungwe»

تنوع زیستی رواندا را میتوان در جنگل «Nyungwe» تجربه کنید. این جنگل بیش از 1000 کیلومتر مربع زمین در جنوب غربی رواندا را پوشش می دهد. در مجموع 13 نوع پستاندار در این جنگل شناسایی شده است از جمله: شامپانزه ها، میمون های کلوبوس، میمون های نقره ای، میمون های«L'Hoest» و میمون های جغدی و... عاشقان مشتاق دیدن پرندگان وحشی می توانند از دیدن بیش از 270 گونه پرنده سافاری آفریقایی در این پارک لذت ببرند.

تعطیلات در تور سافاری کنیا

سومین کشوری که می توان برای تور سافاری معرفی کرد کنیا است. در ادامه به معرفی بهترین جاذبه های تور سافاری کنیا می پردازیم.

پارک ملی آمبوسلی

از این پارک است می توانید بهترین مناظر را در مرز تانزانیا ببینید. در اینجا گردشگران می توانند به بزرگترین ماهیگیرهای آفریقا، فیل های پارک ملی آمبوسلی نزدیک شوند. این حیوانات بزرگ همراه با تصویر کوه کلیمانجاروی پوشیده از برف در پس‌زمینه، بهترین تصویر از سافاری آفریقایی را ارائه می‌دهند.

پارک ملی ماسای مارا

علفزارهای غنی ماسای مارا مسلماً هر ساله بزرگترین تصویر حیات وحش روی زمین را به خصوص از اواسط ژوئن تا اکتبر به نمایش می گذارد. علفزارهای پارک ملی ماسای مارا در جنوب غربی کشور، گورخرهای وحشی‌ و سایر علف‌خواران این مناطق را در حالی که برای بقا با شکارچیان سافاری کنیایی آفریقا می‌جنگند، جذب خود می‌کند. در این پارک شاهد درام شدیدی در بین حیوانات وحشی خواهید بود. یوزپلنگ‌ها در میان علفزارها برای شکار شتاب می‌گیرند، شیرها با گرسنگی به تعقیب طعمه می دوند و کروکودیل‌ها منتظر ورود حیوانات به قلمرو خود، در کمین نشسته اند.

پارک ملی ماسای مارا

پارک ملی ماسای مارا

پارک ملی دریاچه ناکورو

این پارک بی عیب و نقص که در قلب دره ریفت کنیا قرار دارد، دریاچه آب شوری را احاطه کرده است که گله های فیل، فلامینگوهای صورتی رنگ و پلیکان های سفید مرواریدی آن را دوست دارند. کرگدن‌ های سیاه و سفید، خیل عظیم بابون‌ها، زرافه‌ های روچیلدِ در خطر انقراض، شیرهای دراز کشیده در علفزار و پلنگ‌ های زیبا از دیگر جانوران این پارک ملی هستند. توده ‌های متراکم از فضای سبز، آبشارها و صخره ‌های محض به تنوع پارک ملی دریاچه ناکورو می‌افزایند و آن را به یکی از مکان‌های دیدنی کنیا تبدیل می‌کنند.

پارک ملی مرو

این پارک در سایه دومین کوه مرتفع آفریقا و همچنین یکی از قله ‌های زیبای دره ریفت یعنی کوه کنیا قرار دارد. این پارک زیبایی بی ‌نظیرش را با تپه ‌های سبز، رودخانه های درون جنگل، درختان نخل و بائوباب و حیات وحش منحصر به فردش در معرض نمایش گذاشته است.

پارک ملی مرو

پارک ملی مرو

پارک ملی ابرداره

پارک ملی ابرداره در جنوب کنیا واقع شده است. در این پارک دیدن فیل هایی که در فاصله چند متری یک وسیله نقلیه به زیر تاج پوشش درختان می روند یا پلنگ های سیاه و بزهای بونگو که در سایه های جنگل می خزند، منظره ای آشنا است. پارک ملی ابرداره فرصتی برای تماشای واقعی سافاری آفریقا را برای گردشگران فراهم می کند.

پارک ملی نایروبی

در پارک ملی نایروبی تجربه دیدن سافاری سورئال را در نزدیکی شهر خواهید داشت. سه گربه سان بزرگ (شیر، ببر و پلنگ)، کرگدن، بوفالو و زرافه را می توان در این پارک مشاهده کرد. برخلاف اندازه کوچک این پارک در مقایسه با سایر پارک های کشور، بیش از 400 گونه پرنده در آن زندگی می کنند.

تور سافاری آفریقا

تور سافاری آفریقا   

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.