6 مورد از زیباترین ساختمان های جهان

عکس ساختمان های زیبای جهان

حتی اگر دیدن زیباترین ساختمان های جهان اولین دلیل سفر افراد به آن سوی کره زمین نباشد، اما باید اذعان کنیم که دیدن معماری خیره کننده برخی از زیباترین ساختمان های جهان بسیار هیجان انگیز است. بعضی از ساختمان‌ها دارای ارزش فرهنگی زیادی هستند و توجه به سبک معماری آنها به گردشگران کمک می‌کند تا درباره تاریخ آن مکان اطلاعات بیشتری کسب کنند. بنابراین اگر از علاقه مندان به معماری یا یک مسافر کنجکاو هستید، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می کنیم. آژانس مسافرتی موج زمزم شما را به تماشای زیباترین ساختمان های جهان دعوت می کند.

تاج محل، هندوستان

تاج محل توسط شاه جهان امپراطور مغول که طی سال های 1628 تا 1658 میلادی سلطنت می کرد ساخته شد. هدف شاه جهان از ساخت این بنا جاودانه کردن همسر محبوبش ممتاز محل بود که در سال 1631 میلادی هنگام زایمان درگذشت. تاج محل در تناسبات هماهنگ و ترکیب سیال عناصر تزئینی، به عنوان بهترین نمونه از معماری مغول و نیز تلفیقی از سبک های معماری هندی، ایرانی و اسلامی شناخته می شود. از جاذبه های دیگر این بنا می توان به ساختمان های مسجد دوقلو (قرار گرفته در دو طرف مقبره به صورت متقارن)، باغ های دوست داشتنی، و یک موزه اشاره کرد. تاج محل که یکی از زیباترین ترکیبات سازه‌ای جهان است، یکی از نمادین ‌ترین بناهای جهان نیز به شمار می رود. این بنای زیبا سالانه میزبان بازدیدکنندگان فراوانی از سراسر جهان است.

تاج محل، هندوستان زیباترین ساختمان های جهان

تاج محل، یکی از نمادین ‌ترین و زیباترین ساختمان های جهان، در هندوستان واقع شده است.

قلعه نیو شوان اشتین، آلمان (Neuschwanstein)

قلعه نیو شوان اشتین یکی دیگر از زیباترین ساختمان های جهان به شمار می رود. این قلعه که توسط پادشاه لودویگ دوم (معروف به پادشاه خجالتی) ساخته شده بود تا از زندگی عمومی کناره گیری کند هفت هفته پس از مرگ او در سال 1886 میلادی به روی عموم باز شد. امروزه این قلعه یکی از محبوب ترین قصرها در میان قلعه های اروپایی است و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران برای دیدن پناهگاه خصوصی پادشاه لودویگ دوم به آلمان می آیند. بر اساس آمار هر سال 1.4 میلیون نفر از «قلعه پادشاه افسانه ها» بازدید می کنند.

زیباترین ساختمان های جهان

یکی دیگر از زیباترین ساختمان های جهان قلعه نوی شوان اشتین سکونتگاه شاه لودویگ دوم در آلمان می باشد.

پارلمان مجارستان، یکی از زیباترین ساختمان های جهان

اگر چه بسیاری از افراد این ساختمان جذاب را پارلمان می نامند، اما نام صحیح آن در واقع خانه ملت است. ساخت این عمارت چشمگیر که به حق به عنوان یکی از زیباترین ساختمان های جهان شناخته می شود  17 سال طول کشید. طراح و معمار این بنا شخصی به نام «ایمره استایندل» که متاسفانه پنج هفته قبل از افتتاح خانه پارلمان درگذشت. نکته جالب توجه در احداث این بنا شرطی بود که برای ساخت پروژه قائل شده بودند. شرط مذکور این بود که فقط مواد و مصالح خام مجارستانی را می توان برای ساختن پارلمان مجارستان استفاده نمود. این شرط انجام شد و تنها ستون های گرانیتی غول پیکر ساختمان از خارج وارد شد.

 نکته جالب توجه دیگر در مورد بنای مذکور این است که: تا کنون تنها 12 مورد از این ستون ها در جهان ساخته شده است، هشت مورد در خانه ملت و چهار ستون دیگر در بریتانیا می باشند. برای ساخت پارلمان مجارستان تقریباً 40 میلیون آجر و در حدود 40 کیلوگرم طلای 22 تا 23 عیار استفاده شده است. مساحت ساختمان مذکور 18000 متر مربع است که 90 مجسمه سنگی نمای آن را و در حدود 162 مجسمه دیگر داخل آن را تزئین کرده اند. فرش قرمز داخل پارلمان تقریبا 3 کیلومتر طول دارد. این بنا در مجموع 27 دروازه و 365 برج با اندازه های مختلف دارد.

زیباترین ساختمان های جهان

پارلمان مجارستان، یکی از زیباترین ساختمان های جهان!

کلیسای نوتردام پاریس، فرانسه

کلیسای نوتردام پاریس معروف ترین کلیسای جامع گوتیک در قرون وسطی است و به دلیل اندازه، قدمت و معماری بی نظیرش نسبت به سایر کلیساها متمایز شده است. کلیسای جامع نوتردام بر روی ویرانه های دو کلیسای قبلی که در آتش سوختند، ساخته شد. تبدیل ویرانه های دو کلیسای قبلی به یک ساختمان واحد در مقیاس بزرگتر ایده «موریس دو سالی» اسقف پاریس بود. سنگ بنای این کلیسای چشمگیر که از زیباترین ساختمان های جهان به شمار می رود توسط پاپ الکساندر سوم در سال 1163 میلادی گذاشته و محراب بلند آن در سال 1189 میلادی تقدیس شد. قسمت مربوط به گروه کر، نمای غربی و شبستان آن نیز در سال 1250 میلادی تکمیل شد. ایوان‌ها، نمازخانه‌ ها و سایر تزیینات نیز در سال های بعد به آن اضافه شدند.

زیباترین ساختمان های جهان نوتردام

کلیسای نوتردام

کلیسای جامع سنت باسیل، روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل شناخته شده ترین کلیسای روسیه است. کلیسای جامع سنت باسیل در قرن شانزدهم به دستور ایوان مخوف ساخته شد. از آن زمان به بعد این کلیسا مسافرانی را که به مسکو می آیند، مجذوب خود می کند. برخی از گردشگران آن را عجیب و غریب می دانند با این وجود زیبایی غیر معمول آن همه را مجذوب خود می کند. در مورد این کلیسا افسانه های زیادی وجود دارد. مردم می گویند که تزار بی رحم روسیه معمار کلیسا را کور کرد تا از ساختن بنایی باشکوه تر برای دیگران جلوگیری کند. افسانه ی دیگری حاکی از آن است که، وقتی ناپلئون متوجه شد نمی تواند کلیسای جامع سنت باسیل را به پاریس منتقل کند تصمیم گرفت آن را تخریب کند.

دلیل ساخت کلیسای جامع سنت باسیل بزرگداشت فتح خانات کازان به دست ایوان مخوف بود. ساخت این کلیسا از سال 1555 تا 1561 میلادی به طول انجامید. سنت باسیل در واقع مجموعه ‌ای از ساختمان‌ها است، یک کلیسای مرکزی که توسط 9 کلیسای فرعی دیگر احاطه شده است. هشت کلیسا به هشت پیروزی ایوان بر تاتارها اشاره دارد و یک کلیسای کوچکتر به سنت باسیل تقدیم شده است. پیکر این قدیس مشهور مسکو در محوطه کلیسا دفن شد و بعدها نام او را بر روی کلیسای مذکور نهادند.

زیباترین ساختمان های جهان سنت باسیل

یکی از زیباترین ساختمان های جهان که جزو مشهورترین کلیساهای دنیا نیز به شمار می رود کلیسای جامع سنت باسیل است.

برج خلیفه، یکی از زیباترین ساختمان های جهان، واقع در خاورمیانه

یکی دیگر از معروفترین و زیباترین ساختمان های جهان که در خاورمیانه و در کشور امارات متحده عربی واقع شده است برج خلیفه می باشد. این ساختمان در ابتدا برج دبی نام داشت اما امروزه آن را با نام برج خلیفه می شناسند. این ساختمان علاوه بر اینکه یکی از زیباترین ساختمان های جهان است، بلندترین ساختمان در جهان نیز می باشد.

زیباترین ساختمان های جهان

برج دبی یا برج خلیفه!

اگر با مطالعه این مقاله برای بازدید از زیباترین ساختمان های جهان مایل به سفر کردن شده اید میتوانید از خدمات آژانس مسافرتی موج زمزم در زمینه رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما و بلیط قطار بهره ببرید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.