تفاوت ویزای سینگل و مولتی چیست؟ ⭐️مقایسه ویزای سینگل با مولتیپل

لازمه آگاهی از مفاهیم مربوط به ویزا در سفر

هر چند همه ی ما دوست داریم که در دنیایی آزاد زندگی کنیم اما بیشتر ما هنوز مجبوریم برای سفر به اطراف و بازدید از کشورهایی غیر از کشور خود مجوز ورود بگیریم. این قانون احتمالا برای مدتی وجود خواهد داشت، بنابراین بهتر است درباره آن اطلاعات درستی کسب کنیم. با مجهز شدن به این آگاهی، اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار خواهید داشت و برای انجام هر سفری آماده می شوید.

احتمالا قبلا در مورد ویزای مسافرتی چیزهایی شنیده اید اما اگر تا کنون فرصت مسافرت به خارج از کشور را نداشته اید و با روند دریافت ویزای سینگل یا اخذ پاسپورت آشنا نیستید، با ما در این مقاله همراه باشید تا با مفاهیمی چون ویزای سینگل، انواع ویزاها و... آشنا شوید.

ویزای سینگل

ویزاهای مسافرتی عموما از نوع ویزای سینگل می باشند.

ویزا چیست؟

ویزا یک سند رسمی است که به دارنده یا دریافت کننده آن مجوز ورود قانونی به یک کشور خارجی را می دهد. ویزا معمولا در پاسپورت مورد نظر، مهر زده می شود یا چسبانده می شود. انواع مختلفی از ویزاها وجود دارد که هر کدام از آنها حقوق متفاوتی را در کشور میزبان به دارنده آن اهدا می کنند.

ویزای سینگل (یک بار ورود) به چه معنی است؟

ویزای سینگل یا یک بار ورود، مجوز سفری است که به دارنده آن اجازه می دهد در یک نوبت وارد کشور مقصد شوند. پس از ورود مسافران به کشور مقصد و بازگشت یا خروج از کشور مذکور، ویزای سینگل نمی تواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد. در واقع پس از خروج از کشور مورد نظر، اعتبار ویزای سینگل (یک بار ورود) از بین می رود. اگر مسافر مایل به سفر دوباره باشد، باید برای ویزای جدید اقدام نماید. ویزای سینگل معمولا قیمت پایین تری نسبت به ویزای مولتیپل دارد.

ویزای سینگل

ویزای سینگل نسبت به سایر انواع ویزاها ارزان تر است.

انواع ویزاها

ویزاها را می توان به 2 دسته اصلی تقسیم کرد: ویزای سینگل یا یک بار ورود و ویزای مولتیپل یا چند بار ورود. همانطور که بیان شد، ویزای سینگل به حامل آن، این امکان را می دهد که فقط یک بار از مرز عبور کرده و وارد کشور صادر کننده ویزا شود. بسیاری از دولت ها عموما برای ورود افراد خارجی به کشورشان ویزای سینگل صادر می کنند. ویزای سینگل یا مجوز یک بار ورود، اغلب به صورت آنلاین و از طریق فرم درخواست ویزا برای واجدین شرایط سریعا صادر می شود. استفاده از اینترنت برای دریافت ویزا به دلیل راحتی آن یک روند رو به رشد است و به سرعت در حال تبدیل شدن به روشی مدرن برای دریافت بیشتر انواع مجوزهای سفر می باشد.

ویزاها را از منظری دیگر نیز می توان به دو دسته تقسیم کرد: ویزای غیر مهاجرتی (به این معنی که شما شهروند آن کشور نمی شوید) و ویزای مهاجرت (شما شهروند آن کشور می شوید). ویزای سینگل جزو دسته ویزاهای غیر مهاجرتی به شمار می رود.

ویزای سینگل

ویزای سینگل جزو دسته ویزاهای غیر مهاجرتی به شمار می رود.

آیا دریافت ویزا برای همه یکسان است؟

بسته به مقصد سفر و ملیت مسافر، ممکن است لازم باشد مسیر طولانی تری را برای درخواست ویزای سینگل یا سایر انواع ویزاها طی کنید. شهروند ایران باشید یا هر کشور دیگری ، دریافت ویزا قانونی جهانی است. الزامات مربوط به ویزا در هر کشوری متفاوت است، و از آنجایی که سهولت یا دشواری دریافت هر ویزایی نشان دهنده رابطه بین کشورها با یکدیگر است، دریافت ویزای هر کشوری امری منحصر به فرد تلقی می شود.  

آیا برای سفر به هر کشوری به ویزا نیاز است؟

بسیاری از کشورها سیاست ها و توافقنامه هایی برای ویزا دارند که به شهروندان آنها اجازه می دهد آزادانه و بدون نیاز به ویزا بین دو کشور رفت و آمد کنند. به عنوان مثال، شهروندان ترکیه و ایران برای سفر به کشورهای یکدیگر نیازی به ویزا ندارند، فقط می بایست مدارک معتبر شناسایی (پاسپورت) به همراه داشته باشند. اما ایرانی ها برای سفر به عربستان به ویزا نیاز دارند، زیرا هیچ توافقنامه ای بین دو کشور در این ارتباط وجود ندارد. بنابراین پیش از برنامه ریزی برای سفر فهرست کشورهایی که می توانید بدون ویزا به آنها سفر کنید را بررسی نمایید تا ببینید آیا برای سفر به مقصد بعدی خود به ویزا نیاز دارید یا خیر! برای سهولت کار می توانید از کارشناسان آژانس مسافرتی موج زمزم در این ارتباط کمک بگیرید و علاوه بر این از به روزترین تورهای زیارتی و سیاحتی موجود نیز مطلع شوید.

ویزای سینگل

بر اساس توافقنامه های ویزایی میان دولت ها، برای سفر به برخی از کشورها نیاز به دریافت ویزای سینگل نیست.

ویزای مسافرتی/توریستی چیست؟

ویزای مسافرتی به دارنده آن، این امکان را می دهد که فقط برای مقاصد گردشگری و تفریحی وارد یک کشور خارجی شده و برای مدت زمان از پیش تعیین شده ای در آنجا اقامت کند. ویزاهای مسافرتی به دارنده آنها مجوز کار یا فعالیت تجاری و بازرگانی در کشور میزبان را نمی دهد. در نظر داشته باشید که این امر خلاف قانون می باشد و مرتکب به عنوان مجرم شناخته می شود.

آیا دریافت ویزای مسافرتی بر عهده برگزارکنندگان تور است؟

امروزه صنعت گردشگری یکی از صنایع رو به رشد و قابل اتکا در هر کشوری به حساب می آید. با توجه به پتانسیل بالای این صنعت در اشتغال زایی و ارزآوری هر روزه شاهد توسعه زیر ساخت های مربوط به این آن در جهان هستیم. کشور ما، ایران نیز از این امر مستثنی نیست. یکی از جلوه های رشد صنعت گردشگری در کشور حضور و فعالیت شرکت های گردشگری و آژانس های مسافرتی چون موج زمزم و... می باشد.

این شرکت ها و آژانس ها در بازار داغ صنعت گردشگری و برای ربودن گوی سبقت از یکدیگر هر روزه در صدد آسان نمودن شرایط سفر مسافران می باشند. یکی از اموری که اکثر این شرکت ها و آژانس ها برای سهولت سفر مشتریان خود، انجام آن را بر عهده می گیرند اخذ ویزای مسافرتی برای اعضای تور می باشد. شایان ذکر است که دریافت ویزای مسافرتی از طریق شرکت در تورهای مسافرتی نسبت به اقدام و درخواست های شخصی، راحت تر صورت می گیرد. دلیل این امر سابقه و اعتبار این شرکت ها در انجام فعالیت گردشگری می باشد.

ویزای سینگل

دریافت ویزای سینگل مسافرتی از طریق شرکت در تورهای گردشگری با سهولت بیشتری انجام می پذیرد.

فعالیت آژانس مسافرتی موج زمزم در رابطه با ارائه تورهای سیاحتی و زیارتی، خدمات رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما، خرید بلیط قطار و... می باشد. برای برخورداری از خدمات گردشگری آژانس مسافرتی موج زمزم می توانید به وب سایت این آژانس مراجعه نمایید.  


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.