آژانس مسافرتی چیست؟ | انواع آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی چیست؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آژانس مسافرتی چیست؟ و دامنه فعالیت این آژانس ها شامل چه اموری می باشد؟ برای آگاهی از پاسخ سوالات فوق در این مقاله با آژانس مسافرتی موج زمزم همراه باشید.

آژانسی که به فروش و تنظیم وسایل حمل و نقل، اقامت، تور و سفر برای مسافران مشغول است، تحت عنوان آژانس مسافرتی شناخته می شود. آژانس مسافرتی شخص یا شرکتی است که برای یک شرکت خدمات مسافرتی خصوصی جزء یا سازمان خدمات عمومی مسافرتی کار می کند. کار آژانس مسافرتی مشاوره و ارائه خدمات مربوط به سفر و گردشگری است. در واقع آژانس مسافرتی خدمات مربوط به تدارکات سفر و سایر امور مربوط به گردشگری را به نمایندگی از افرادی که در محل اقامت خود در زمینه صنعت توریسم فعالیت دارند و یا تامین‌کنندگان سفر (مانند هتل ها، شرکت های حمل و نقل، بیمه مسافرتی، اپراتورهای تور و...)، به عموم مردم ارائه می‌کند. آنها تدارکات سفر را برای مشتریان خود فراهم می کنند در حالی که به طور همزمان به عنوان یک عامل برای تامین کنندگان مختلف خدمات سفر، عمل می کنند. مسافران با استفاده از خدمات این آژانس ها می توانند بهترین بسته ‌های مسافرتی را برای هر مقصدی در جهان انتخاب نمایند.

آژانس مسافرتی online travel agents

کار آژانس مسافرتی مشاوره و ارائه خدمات مربوط به سفر و گردشگری است.

 

انواع آژانس مسافرتی

امروزه انواع مختلفی از آژانس مسافرتی در پلتفرم های مختلف وجود دارد. این امر باعث می‌شود که رزرو سفر و تور برای همه مردم، بدون توجه به اینکه در کجای جهان هستند، امکان پذیر باشد. از آژانس مسافرتی آنلاین و سیستم‌ های توزیع جهانی گرفته تا نمایندگان مستقل، همگی عامل سهولت در رزرو تورها و سایر امور مربوط به مسافرت هستند. هر آژانس مسافرتی برای اینکه بتواند در این عرصه ممتاز عمل نماید می بایست حضور خود را در انواع مختلف پلتفرم های آژانس مسافرتی گسترش دهند تا همه انتظارات کاربران را برآورده سازد. در ذیل به معرفی انواع آژانس های  مسافرتی، اپراتورهای تور و افرادی خواهیم پرداخت که می توانند با ایجاد روابط سودمند متقابل همکاری خوبی با یکدیگر داشته باشند.

آژانس مسافرتی مستقل

بیشتر مسافران آژانس مسافرتی مستقل را به عنوان نوعی آژانس مسافرتی جزء، ترجیح می دهند. آژانس مسافرتی آفلاین و آنلاین مایلند برنامه های سفر را برای مشتریان خود سفارشی کنند به طوری که شامل تورها و فعالیت های مورد علاقه آنها شود. درصد کمیسیون آژانس مسافرتی مستقل از آژانسی به آژانس دیگر متفاوت است. به طور معمول، نمایندگان مستقل میتوانند برای رزرو فعالیت های گردشگران بین 15 تا 25 درصد کمیسیون دریافت کنند.

آژانس مسافرتی online travel agents

آژانس مسافرتی مستقل یکی از انواع آژانس ها مسافرتی موجود می باشند.

آژانس مسافرتی آنلاین OTA

احتمالا قبلا نام اختصاری «OTA» را شنیده اید، «OTA» در واقع مخفف عبارت: «Online travel agents» است. آژانس مسافرتی آنلاین یا «OTA» پلتفرم‌ هایی مبتنی بر وب هستند که مسافران میتوانند مستقیما از طریق وب ‌سایت ‌های آنها محصولات و خدمات سفر را انتخاب، برنامه‌ریزی و رزرو کنند. آژانس مسافرتی آنلاین جهت ایجاد بسته هایی مسافرتی برای مشتریان خود به اینترنت متکی هستند. امروزه بسیاری از مسافران مایلند بهترین بسته های مسافرتی شامل: حمل و نقل، اقامتگاه، گشت و گذار، تورهای جمعی و سایر فعالیت ها را در فضای اینترنت یافته و رزرو نمایند. «OTA» ها این خواسته کاربران را به خوبی فراهم کرده اند.

آژانس مسافرتی online travel agents

آژانس‌های مسافرتی آنلاین یا «OTA» پلتفرم‌ های مبتنی بر وب هستند.

مراکز اطلاع رسانی بازدیدکنندگان

مرکز اطلاع رسانی بازدیدکنندگان مکانی متمرکز برای خرید سوغاتی و دسترسی به مشاوره رایگان است. این مراکز در مورد جاذبه‌ های گردشگری منطقه، اقامتگاه ‌ها، نقشه ‌ها و... اطلاعات کلیدی در اختیار مسافران قرار می‌دهد. این موضوع آنها را به مراکزی محبوب برای مسافرانی تبدیل می‌کند که با منطقه آشنا نیستند و می‌خواهند در مورد فعالیت ‌های محلی اطلاعات درستی کسب کنند. دولت ‌های محلی اغلب مراکز اطلاع رسانی بازدیدکنندگان را برای راهنمایی گردشگران داخلی و خارجی راه‌اندازی می‌کنند. شرکت های خدمات مسافرتی خصوصی جزء یا سازمان های خدمات عمومی مسافرتی میتوانند اطلاعات مربوط به تورها، فعالیت های گردشگری و سایر خدمات خود را به مراکز اطلاع رسانی بازدیدکنندگان ارائه دهند و مطمئن باشند که آنها برای توصیه و تبلیغ خدماتشان بسیار مفید و مستعد خواهند بود. مراکز اطلاع رسانی بازدیدکنندگان در واقع یکی دیگر از انواع آژانس مسافرتی هستند.

مراکز اطلاع رسانی بازدیدکنندگان

مرکز اطلاع رسانی بازدیدکنندگان!

کارکنان هتل و دربان

با ظهور فناوری تلفن های همراه هوشمند، نقش دربان ها در راهنمایی میهمانان هتل تغییر کرده است. با این حال، دربان ها هنوز منبع مهمی از توصیه های شخصی و محلی هستند. کارکنان و خدمه هتل می توانند نقشی کلیدی در افزایش دیده شدن کسب و کار شما داشته باشند زیرا اطلاعات لحظه ای و فوری را به گردشگران و مهمانان ارائه می دهند. اپراتورهای زیرک معمولا با کارکنان و نگهبانان هتل در منطقه خود، کار می کنند تا از طریق آنها به اطلاع مسافران برسانند که رزرو تورهایشان چقدر راحت و مقرون به صرفه می باشد. برای استفاده از خدمات کارکنان و نگهبانان هتل کافی است که کمیسیون منصفانه ای برای آنها در نظر بگیرید.

کارکنان هتل

کارکنان هتل می توانند در تبلیغ خدمات مسافرتی و گردشگری به مانند یک آژانس مسافرتی عمل نمایند.

گردانندگان تورهای داخلی

گردانندگان تورهای داخلی در یک مقصد خاص، متخصصانی هستند که از بهترین تورها و فعالیت ها در هر نقطه از مقصد مورد نظر مطلع هستند. آنها این سفرها را به مشتریان خود توصیه می کنند، بنابراین همکاری تامین کنندگان خدمات سفر با این نمایندگان برای تبلیغ محصولاتشان، بسیار مفید خواهد بود. گردانندگان تورهای داخلی برای توصیه تورهای قابل اعتماد و هیجان ‌انگیز که رزرو آنها آسان نیز هست افراد مناسبی خواهند بود.

سیستم های توزیع جهانی

نمایندگان آژانس مسافرتی آنلاین و آفلاین از سیستم های توزیع جهانی برای رزرو خودکار تورها و فعالیت های موجود در یک مقصد خاص استفاده می کنند. این سیستم ها ترجیح می دهند با ارائه دهندگان توری کار کنند که رزرو آنلاین آسانی را برای فعالیت ها و تورهای خود ارائه می دهند. همچنین سیستم های توزیع جهانی عمدتا با ارائه دهندگان خدمات مسافرتی که به صورت به روز و برخط خدمات خود را ارائه می نمایند، مایل به همکاری می باشند.

آژانس مسافرتی online travel agents

آژانس مسافرتی آنلاین و آفلاین از سیستم های توزیع جهانی برای رزرو خودکار تورها و فعالیت های خود استفاده می کنند.

آژانس مسافرتی موج زمزم یکی از آژانس مسافرتی است که خدمات خود را به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار داده است. برای استفاده از خدماتی چون رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما و بلیط قطار می توانید به وب سایت آژانس مذکور مراجعه نمایید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.