معرفی 8 تا از زیباترین شهرهای آلمان

زیباترین شهرهای آلمان

هر ساله میلیون ها بازدید کننده از دیدن زیباترین شهرهای آلمان لذت می برند. این شهرهای زیبا در قلب صنعتی اروپا واقع شده اند. شهرهای آلمان تاریخچه ای باور نکردنی از فرهنگ و تمدن منطقه را در ساختمان ها، خیابان ها و بناهای تاریخی خود دارند. صدها شهر زیبا در این کشور وجود دارد بنابراین انتخاب کردن زیباترین شهرهای آلمان کار آسانی نیست. آلمان دارای جاذبه های گردشگری زیادی چون: شهرهای زیبای قدیمی، معماری حفاظت شده قرون وسطایی، میادین جذاب شهری و البته بازارهای کریسمس است. زیباترین شهرهای آلمان جزو زیباترین شهرهای جهان نیز به شمار می آیند. در ادامه به معرفی چند شهر از مجموعه زیباترین شهرهای آلمان خواهیم پرداخت.

نورنبرگ

نورنبرگ دومین شهر بزرگ باواریا و یکی از زیباترین شهرهای آلمان است. این شهر به خاطر چیزهای زیادی شناخته شده است، اما مهمترین آنها دادگاه نورنبرگ است که در تاریخ آلمان به صورت محوری اصلی، باقی مانده است. پیدایش شهر نورنبرگ به هزار سال پیش باز می‌گردد. این شهر در طول سال‌ها و با گذشت زمان به یکی از مهمترین شهرهای اروپا تبدیل شده است. نورنبرگ مکان ها و جاذبه های زیادی برای بازدید دارد. از جمله این مکان ها می توان به: کلیساهای قدیمی، قلعه های امپراتوری، و محوطه دادگاه نازی ها اشاره کرد. نورنبرگ شهری مناسب برای پیاده روی است. مناطق مخصوص عابر پیاده بخش بزرگی از شهر را پوشش می دهد.

زیباترین شهرهای آلمان نورنبرگ

نورنبرگ یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای آلمان به شمار می رود.

برلین پایتخت آلمان

قدمت شهر برلین، پایتخت آلمان به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد. در حال حاضر و با پیشرفت های شهری مدرن شاید زیبایی به معنای سنتی آن در مورد برلین صدق نکند، اما این شهر داستان خود را از طریق گرافیتی ها، هنرهای خیابانی، ساختمان های فرسوده و شخصیتی شبح مانند در برخی مکان ها روایت می کند. تقریبا هر مکان، پل یا خیابان در این شهر داستانی برای گفتن دارد. نمادهای تاریخ پر تلاطم قرن بیستم این شهر بنای یادبود هولوکاست و بقایای دیوار برلین می باشند. از دیگر جاذبه های گردشگری شهر برلین می توان به: برج تلویزیون برلین، موزه پرگامون، موزه تاریخ طبیعی، برلین، موزه مادام توسو برلین و... اشاره کرد.

برج تلویزیون برلین Berlin-TV-Tower

برج تلویزیون برلین در تصویر مشخص است.  

هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان پس از پایتخت این کشور و هشتمین کلان شهر اتحادیه اروپا می باشد. جمعیت هامبورگ بیش از یک میلیون و هشتصد هزار نفر است. این شهر در ساحل رودخانه ایبه و سایر شاخه های آن قرار دارد. هامبورگ نیز تاریخی قرون وسطی دارد. این شهر به خاطر آجرهای قرمز رنگ چشمگیری که در ساختمان های منطقه انبار «Speicherstadt» به کار رفته است مشهور است. این انبارهای آجری با قدمتی در حدود چند قرن جزو میراث شناخته شده جهانی به شمار می روند. جدای از ساختمان‌ها دیدنی، شهر هامبورگ دارای تفریحات شبانه زیادی است. هامبورگ همچنین یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی، علمی و آموزشی اروپا به حساب می آید.

مسئولین شهر هامبورگ مدعی هستند که این شهر دارای بیشترین پل در بین شهرهای بزرگ جهان است. از دیگر مواردی که هنگام سفر به هامبورگ باید مورد بازدید قرار بگیرند می توان به: تونل البه، سرزمین عجایب مینیاتور، کلیسای سنت مایکل، تالار شهر و گالری هنری هامبورگ اشاره کرد.

هامبورگ زیباترین شهرهای آلمان

نمایی از منطقه انبار با آجرهای قرمز رنگ در شهر هامبورگ آلمان

شهر کلن

شهر کلن در سواحل رودخانه معروف راین واقع شده است. کلن در میان شهرهای بزرگ آلمان رتبه چهارم را از آن خود کرده است. این شهر دارای جمعیت یک میلیون و صد هزار نفری و تاریخی 2000 ساله است. بنابراین در شهر کلن میتوان سبک های مختلف معماری از جمله: دیوارهای روم باستان، کلیساهای قرون وسطایی و همچنین ساخت و سازهای پس از جنگ جهانی دوم را مشاهده نمود. مهمترین جاذبه گردشگری شهر کلن کلیسای جامع آن است که بزرگترین کلیسای جامع آلمان نیز می باشد. شهر کلن علاوه بر زیبایی های بصری فراوانش از یک زندگی شبانه پر جنب و جوش نیز برخوردار است.

کلن آلمان زیباترین شهرهای آلمان

چشم اندازی از مونیخ یکی از زیباترین شهرهای آلمان

مونیخ

شهر مونیخ پایتخت ایالت بایرن و سومین شهر بزرگ آلمان است که دارای جمعیتی معادل یک و نیم میلیون نفر است. مونیخ به عنوان مرکز جهانی فناوری، هنر، علم، گردشگری، آموزش، نوآوری، فرهنگ و امور مالی شناخته می شود. این شهر برای گردشگران زیادی که هر ساله از این شهر دیدن می کنند، جاذبه های گردشگری متنوعی دارد. مارین پلاتز «Marienplatz» میدانی محبوب در بخش قدیمی شهر مونیخ است که زادگاه چندین انقلاب و رویداد تاریخی بوده است. از دیگر مکان های گردشگری این شهر می توان به: تالارهای قدیمی شهر، کلیساهای بلند و بازاری با قدمت یک قرن اشاره کرد.

مونیخ زیباترین شهرهای آلمان

چشم اندازی از شهر مونیخ!

شهر هایدلبرگ

هایدلبرگ یک شهر دانشگاهی است که بر روی رودخانه نکار «Neckar» در جنوب غربی آلمان واقع شده است. جمعیت این شهر در حدود صد و شصت هزار نفر است که تقریبا 25٪ از آنها دانشجو هستند. هایدلبرگ یک شهر مهم در اتحادیه اروپا و یکی از زیباترین شهرهای آلمان به شمار می رود. این شهر دارای جاذبه های گردشگری متعددی است. اولین جاذبه گردشگری این شهر «دانشگاه هایدلبرگ» است که قدیمی ترین دانشگاه آلمان می باشد. قلعه و مرکز شهر که معماری سبک باروک را به نمایش می گذارند از دیگر جاذبه های شهر به حساب می آیند. پل معروف قدیمی شهر نیز یکی دیگر از مکان های دیدنی هایدلبرگ است.

پیشنهاد آژانس مسافرتی موج زمزم برای بازدید از این شهر فصل زمستان است. فصل زمستان به خصوص برای گردشگرانی که به دنبال بازدید از بازارهای کریسمس هستند بهترین زمان جهت مسافرت به شهر زیبای هایدلبرگ می باشد. در صورت تمایل به سفر می توانید جهت رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما و بلیط قطار با آژانس مسافرتی موج زمزم تماس بگیرید. 

پل قدیمی و معروف شهر هایدلبرگ زیباترین شهرهای آلمان

پل قدیمی و معروف شهر هایدلبرگ!

شهر ماربورگ

ماربورگ یکی دیگر از شهرهایی است که در زمره زیباترین شهرهای آلمان قرار دارد. ماربورگ مانند هایدلبرگ شهری دانشگاهی است. فرهنگ دانشگاهی ماربورگ بر زندگی شهر مسلط شده است. این شهر به عنوان تقاطعی بر سر راه دو بزرگراه، در اوایل قرون وسطی توسعه یافت و پراگ و کلن و آلپ را به دریای شمال متصل کرد. در صورت سفر به آلمان ماربورگ یک انتخاب عالی برای سفری یک روزه می باشد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری زیادی از جمله: مرکز شهری رمانتیک، مناظر و ساحل زیبای رودخانه لان، قلعه ماربورگ، بخش قدیمی شهر و خانه های نیمه چوبی و... است.

ماربورگ زیباترین شهرهای آلمان

تصویری از شهر ماربورگ یکی دیگر از زیباترین شهرهای آلمان!

توبینگن

شهر توبینگن تقریبا در 30 کیلومتری جنوب اشتوتگارت واقع شده است. توبینگن نیز یک شهر دانشگاهی است به طوری که در این شهر از هر سه نفر یک نفر دانشجو است. از جاذبه های طبیعی توبینگن می توان به یک پارک طبیعی جنگلی به نام شونبوخ «Schonbuch» در شمال و کوهی به نام سوابین آلب «Swabian Alb» در 8 مایلی جنوب شرقی شهر اشاره کرد. جدای از طبیعت جذاب و بی نظیر توبینگن، این شهر شامل خانه های چوبی، بازارهای گل، برج هولدرلین، تالار قدیمی شهر و کوچه های سنگفرش شده زیبایی است که نظر بازدید کنندگان را به خود جلب می کنند.

توبینگن زیباترین شهرهای آلمان


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.