معرفی اتاق استاندارد هتل و سایر انواع اتاق ها

منظور از اتاق استاندارد هتل چیست؟

اتاق ‌های هتل را بر اساس تعداد تخت ‌ها، اندازه اتاق و میزان امکاناتشان طبقه ‌بندی می‌ کنند. بنابراین قیمت اتاق ها در هر هتل بستگی به راحتی آنها دارد. در هتل ها سه دسته اصلی اتاق وجود دارد. این سه دسته اصلی عبارتند از: اتاق استاندارد هتل، اتاق خانوادگی و سوئیت. البته دسته بندی اتاق ها به نوعی به بزرگی و کوچکی هتل ها نیز بستگی دارد. به عنوان مثال هتل ‌های بزرگ و لوکس اتاق‌ های «نخبه اسپا» و اتاق های «خالص یا ضد حساسیت» را نیز در طبقه بندی اتاق های خود دارند و آنها را به متقاضیان ارائه می دهند.

انواع اتاق ها در هتل

هتل ها با توجه به نیاز و راحتی مهمانان خود انواع مختلفی از چیدمان را ارائه می دهند. تقریبا در همه انواع اتاق ها، از ابتدایی ترین اقامتگاه ها گرفته تا لوکس ترین هتل ها، امکانات اولیه رفاهی شامل: تخت، حمام، صندلی، میز، میز آرایش، کمد، تلویزیون، دستگاه پخش DVD، تلفن، ساعت و یخچال وجود دارد. در ادامه به توضیح روشن تری راجع به انواع اتاق های هتل خواهیم پرداخت.

اتاق استاندارد هتل

اتاق استاندارد هتل ارزانترین اتاق در هتل ها است.

 1. اتاق استاندارد هتل

اتاق استاندارد هتل در دسته ارزان ترین اتاق های هتل قرار می گیرد. اتاق استاندارد هتل اتاقی یک نفره است که دارای یک تخت کینگ سایز یا تختی دو نفره می باشد. اتاق استاندارد هتل شامل انواع امکانات اولیه مانند: میز، صندلی، کمد، میز آرایش، دستگاه پخش DVD ، تلویزیون، تلفن، قهوه ساز و حمام اختصاصی است. ارائه سایر امکانات در اتاق استاندارد هتل بستگی به نوع هتل دارد. به عنوان مثال، هتل های دو ستاره نسبت به هتل های یک ستاره امکانات اولیه بیشتری ارائه می دهند. لوازم و امکانات موجود در اتاق استاندارد هتل پنج ستاره علاوه بر موارد ذکر شده شامل: تلویزیون های صفحه تخت، میز بار، وان حمام گران قیمت و دکوراسیونی است که کار طراحان داخلی ماهر می باشد.

اتاق استاندارد هتل

نمونه ای از اتاق استاندارد دو تخته در تصویر قابل مشاهده است.

2. اتاق متوسط

به طور معمول، اتاق های متوسط دارای امکاناتی بهتر از اتاق استاندارد هتل می باشند. اتاق متوسط در مقایسه با اتاق استاندارد هتل راحتی یکپارچه تری را ارائه می دهد. هر اتاق متوسط ​​را می توان به یک اتاق دو نفره با یک تخت اضافی تبدیل کرد. این اتاق به گونه ای طراحی شده است که بیشتر افرادی از قشر مسافران تجاری یا گردشگران را به خود جذب می کند. این اتاق علاوه بر موارد ذکر شده درباره اتاق استاندارد هتل دارای امکانات اضافی چون: اتو، گاوصندوق، سشوار، کتری، دستگاه تصفیه هوا با عملکرد مرطوب کنندگی و... می باشد.

اتاق استاندارد هتل

نمونه ای از اتاق دو تخته متوسط!

3. اتاق دولوکس

همانطور که از نام دولوکس مشخص است، از نمای این اتاق گرفته تا چشم انداز، مبلمان و به طور کلی دکوراسیون داخلی آن، همه چیز از هر نظر لوکس می باشد. این اتاق معمولا در هتل های 4 و 5 ستاره ارائه می‌شود. امکانات آنها نیز به نوع هتل بستگی دارد. برخی از هتل ها امکاناتی اضافی مانند: میز تحریر بزرگ، گل های جذاب، حمام شیک و حوله های زیبا را نیز در این اتاق ها ارائه می دهند.

تصویری از اتاق دولوکس در یک هتل پنج ستاره!

تصویری از اتاق دولوکس در یک هتل پنج ستاره!

4. اتاق خانواده

همانطور که از نام این نوع اتاق بر می آید این اتاق برای پذیرایی از خانواده ها یا اعضای یک خانواده طراحی شده است. برخی از هتل ها اتاق های خانوادگی را با سه تخت یا بیشتر به مهمانان ارائه می دهند. اتاق خانواده می تواند سه تخت کوئین سایز را در خود جای دهد، بنابراین به عنوان اتاق سه نفره نیز شناخته می شود. اتاق ‌های خانوادگی همچنین دارای قسمت‌ های نشیمن بزرگی هستند که در صورت وجود مبل های تخت شو جای خواب می تواند تا دو برابر افزایش یابد. برخی از هتل ها در اتاق خانواده برای کودکان تخت دو طبقه ارائه می دهند.

نمونه ای از اتاق های خانواده به همراه تخت دو طبقه برای کودکان.

نمونه ای از اتاق های خانواده به همراه تخت دو طبقه برای کودکان.

5. سوئیت

سوئیت ها مانند یک آپارتمان ظریف و کوچک در داخل هتل هستند. به سوئیت ها اتاق لوکس نیز می گویند. سوئیت ها در مقایسه با اتاق استاندارد هتل بسیار بزرگتر هستند. در سوئیت ها اتاق خواب، قسمت نشیمن و آشپزخانه نیز می تواند وجود داشته باشد. سوئیت ها برای استفاده تجار و خانواده هایی که برای مدت طولانی در هتل ها زندگی می کنند طراحی شده اند. دو نوع سوئیت پر زرق و برق برای اقامت وجود دارد که عبارتند از: سوئیت ریاستی و اجرایی. این اتاق ها بسیار جادار، با چشم انداز عالی و امکانات منحصر به فرد هستند. سوئیت ‌ها نسبت به اتاق استاندارد هتل، اتاق متوسط ​​و اتاق خانوادگی بسیار گرانتر هستند.

swit hotel

سوئیت ها مانند یک آپارتمان ظریف و کوچک در داخل هتل هستند.

 6. اتاق پارلر «Parlor Room»

واژه اتاق پارلر در واقع مربوط به قرون وسطی است. در صومعه های قرون وسطایی سالن بیرونی محل کسب و کار راهبان بود و سالن داخلی بیشتر نقطه کانونی گفتگو به شمار می رفت. این واژه در واقع از کلمه «parler» فرانسوی به معنای صحبت کردن گرفته شده است. به طور کلی سالن یا  اتاق پارلر به معنای اتاقی بود که برای انجام مراسم رسمی مجزا شده بود. امروزه اتاق پارلر به معنی یک اتاق کنفرانس یا اتاق پذیرایی خصوصی به کار می رود. «Parlor Room» یک سالن یا یک اتاق نشیمن بدون تخت است که تعدادی مبل برای نشستن در آن گذاشته شده است. این اتاق به طور کلی به عنوان اتاق خواب استفاده نمی شود بلکه معمولا برای بحث و گفتگو، جلسات کاری و... از آن بهره می برند.

«Parlor Room» یک سالن یا یک اتاق نشیمن بدون تخت است.

«Parlor Room» یک سالن یا یک اتاق نشیمن بدون تخت است.

 7. اتاق مجاور

اتاق مجاور دیوار مشترکی با اتاق دیگر هتل دارد و با یک در از داخل به هم متصل می شود.

8. کابانا

 کابانا معمولا دور از ساختمان اصلی هتل و در مجاورت استخر یا ساحل دریا قرار دارد. بیشتر اتاق های کابانا تخت ندارند و عموما به عنوان رختکن استفاده می شوند نه اتاق خواب! اما بعضی از هتل ها اتاق های کابانای خود را در طبقه همکف و رو به ساحل یا استخر ساخته اند که در اینگونه موارد و در بخش داخلی تر اتاق ممکن است تخت مجللی تعبیه شده باشد.

cabana room hotel

کابانا یا کابین رختکن که رو به ساحل ساخته شده است.

9. دوبلکس

 دوبلکس شامل دو اتاق است که در طبقات مختلف قرار گرفته اند و توسط یک راه پله داخلی به هم متصل می شوند. اتاق های دوبلکس که در واقع نوعی سوئیت به شمار می روند، عموما توسط تُجاری استفاده می شوند که مایل هستند از اتاق طبقه پایین به عنوان دفتر کار و محل ملاقات و از اتاق طبقه بالا به عنوان اتاق خواب استفاده کنند. این نوع از اتاق ها بسیار گران قیمت هستند. در واقع می توان گفت که از بین تمام موارد ذکر شده، اتاق استاندارد هتل ارزانترین و اتاق دوبلکس گرانترین اتاق ها هستند.

در صورت تمایل به دریافت راهنمایی برای انتخاب اتاق و رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما و بلیط قطار می توانید با کارشناسان آژانس مسافرتی موج زمزم تماس گرفته و از خدمات آنها در این زمینه بهره مند شوید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.