از انواع کلاس های پروازی در هواپیما چه می دانید؟

توجه به نوع کلاس پروازی پیش از خرید بلیط هواپیما، با امکانات متمایز نسبت به هم

توجه به یک عنصر بسیار مهم به هنگام خرید بلیط هواپیما

در کنار تمامی نکاتی که می بایست قبل از خریدن بلیط هواپیما به آن توجه کنید؛ توجه به کلاس پروازی هم بسیار حائز اهمیت است. به این صورت که برای مسافر بسیار مهم است که در کدام قسمت از هواپیما و روی چه نوع صندلی در طول پرواز بنشیند. به همین جهت شرکت های هواپیمایی معمولا امکانات خاصی را برای هر یک از مسافران تعبیه نموده اند. کلاس پروازی در هر یک از این شرکت ها و ایرلاین ها متفاوت است. به واقع ما را به یاد این ضرب المثل رایج می اندازند که: «هر چقدر پول بدهی؛ همان قدر آش می‌خوری». به این صورت که در برخی از قسمت های هواپیما، امکانات رفاهی بیشتری نسبت به برخی قسمت های دیگر قرار داده شده است. بدین ترتیب می بایست تفاوتی میان افراد عادی با سلبریتی ها و افراد مشهور در این راستا وجود داشته باشد. پس با این اوصاف می بایست به هنگام خرید بلیط هواپیما، به این نکته مهم توجه داشته باشید. به ویژه اگر مسیر شما طولانی باشد؛ بایستی به فکر امکانات رفاهی بیشتر باشید.

 

انواع کلاس پروازی متفاوت در هواپیما

انواع کلاس پروازی متفاوت در هواپیما

آشنایی با کلاس های پروازی متفاوت؛ متناسب با گروه ها و اقشار مختلف

با توجه به وجوه تمایز شدید میان کلاس پروازی در رده بندی های مختلف، می بایست حتما با آن ها آشنا شد. در این صورت است که می توانید تصمیم بهتری مبنی بر خرید بلیط هواپیما با توجه به کلاس های پروازی آن بگیرید. میزان راحتی در طول سفر با وجود امکانات رفاهی و نیز بودجه لازم شما، می تواند شما را در یافتن بهترین کلاس پروازی، یاری نماید. اگر شما دست کم، یک بار سفر هوایی را تجربه کرده باشید؛ با انواع کلاس های پروازی رو به رو شده اید. چرا که یکی از فاکتورهای تعیین کننده در هنگام خرید بلیط هواپیما، نوع کلاس های پروازی است. به طور کلی سه یا چهار نوع از کلاس های پروازی وجود دارند. کلاس پروازی اکونومی یا پرواز اقتصادی، کلاس تجاری یا بیزینس و کلاس فرست کلاس یا درجه یک، سه نوع مختلف کلاس های پروازی اند. البته جدیدا نوع دیگری مابین کلاس های اکونومی و تجاری به نام پرمیوم اکونومی نیز در شرکت های هواپیمایی قرار داده شده است. امکانات این نوع از کلاس های پروازی، اندکی بیشتر از نوع عادی اکونومی است.

کلاس پروازی اکونومی

کلاس پروازی اکونومی

کلاس پروازی اکونومی؛ مخصوص مسافران عادی هواپیما

کلاس پروازی اکونومی، از جمله ساده ترین و ارزان ترین صندلی های موجود در هواپیما می باشد. به همین خاطر به آن ها کلاس های پروازی اقتصادی نیز گفته می شود. صندلی های قسمت انتهایی هواپیما که بیشترین صندلی را به خود اختصاص داده است؛ در این رده بندی قرار دارند. امکانات رفاهی این نوع از کلاس های پروازی، در قیاس با سایر کلاس های دیگر، بسیار کمتر است. صندلی های این کلاس پروازی، به صورت اتوبوسی است. فاصله خیلی زیادی هم نسبت به همدیگر ندارند. بنابراین ممکن است در طول سفرهای طولانی به ویژه برای افراد قد بلند، آزار دهنده باشند. غذاهایی هم که به این دسته از مسافران داده می شود؛ جزء ساده ترین غذاها هستند. معمولا به صورت غذای سرد هم به مسافران داده می شود و تنوع در انتخاب هم ندارند. امکانات این نوع از کلاس های پروازی در هر یک از شرکت های هواپیمایی با همدیگر فرق می کند.

کلاس پروازی پرمیوم اکونومی با صندلی های بهتر

همان طور که گفته شد؛ در کلاس پروازی اکونومی امکانات کمی وجود دارد. به این صورت که ممکن است در برخی از ایرلاین ها، یک مانیتور اختصاصی برای مسافران تعبیه شده باشد. البته بیشتر یک مانیتور بزرگ را در بخش سالن این نوع از کلاس های پروازی قرار می دهند. اما کلاس پروازی پرمیوم اکونومی با اندکی خدمات و امکانات رفاهی و سرویس دهی بیشتر هم وجود دارد. این کلاس به واقع همان کلاس اکونومی با امکانات بیشتر است. البته باید به این مسئله هم توجه کرد که ممکن است این کلاس پروازی، در هر یک از شرکت های هواپیمایی وجود نداشته باشد. ولی به طور کلی در صورت وجود، امکانات آن بیشتر است. فاصله صندلی های بیشتر، نوع راحتی بیشتر صندلی ها، حجم بار بیشتر، تنوع بیشتر غذاها، سرگرمی بیشتر و... از جمله این امکانات هستند. ضمن اینکه در این نوع از کلاس های پروازی، مسافران قادر به استفاده از سالن های استراحت ویژه شرکت هواپیمایی مورد نظر هستند.

کلاس های پروازی تجاری

کلاس های پروازی تجاری

کلاس های پروازی تجاری یا بیزینس با امکاناتی بیشتر

کلاس پروازی تجاری به مراتب امکانات بیشتری نسبت به اکونومی دارد. به گونه ای که اگر تنها یک بار این نوع از کلاس های پروازی را انتخاب کنید؛ دیگر به سراغ کلاس های پروازی اکونومی نخواهید رفت. صندلی های این کلاس های پروازی، مبله و بسیار شیک و راحت و جادار هستند. کلاس پروازی بیزینس، با وجود امکانات بالای خود، از جمله: فاصله زیاد صندلی ها سفری به دور از خستگی را برای شما به ارمغان می آورد. وجود مانیتور اختصاصی، سرگرمی رفاهی، منوی غذای متنوع، سرو غذاهای گرم، صندلی های تختخواب شو و... تنها بخشی از امکانات این کلاس پروازی هستند. در صورت انتخاب این نوع از کلاس های پروازی، دست شما در انتخاب غذاهای گرم و باکیفیت نیز بازتر است. کلاس های پروازی تجاری در بخشی مجزا نسبت به اکونومی، تقریبا در وسط هواپیما جای دارند و تعداد صندلی های آن ها نیز کمتر از نوع اکونومی می باشد. در عین حال امکانات صوتی و تصویری در کابین و سایر مزایای آن ها بیشتر است.

کلاس پروازی فرست کلاس

کلاس پروازی فرست کلاس

کلاس پروازی فرست کلاس؛ گران ترین و جذاب ترین صندلی های هواپیما

یکی از گران قیمت ترین و جذاب ترین صندلی های هواپیما، در کلاس پروازی فرست کلاس دیده می شود. این نوع از صندلی را معمولا در قسمت ابتدایی یا نوک هواپیما با تعداد محدود، قرار می دهند. فرست کلاس، مخصوص افراد مشهور و سلبریتی هاست. چون قیمت و امکانات این نوع از کلاس های پروازی، بسیار بالا و قابل توجه است. صندلی های این کلاس پروازی، به صورت تک نفره و کاملا مبله است. ضمن اینکه صندلی های شما همانند یک اتاقک و به شکل کاملا خصوصی هستند. اگر بودجه لازم را برای خرید بلیط هواپیما در این کلاس پروازی دارید؛ می توانید از خدمات ویژه و بی نظیر آن نهایت استفاده را ببرید. خدماتی نظیر: کابین اختصاصی، صندلی تختخواب شو، سیستم صوتی- تصویری پیشرفته، اینترنت، سرویس بهداشتی مجزا، تلویزیون اختصاصی، ماهواره و... در این کلاس وجود دارند. ضمن اینکه صندلی های آن به صورت تنظیم کننده زیر پایی هستند و پشتی پشت سر و بالش های بسیار منعطف را نیز در بر دارند.

امکانات کلاس های پروازی متفاوت از همدیگر

امکانات کلاس های پروازی متفاوت از همدیگر

علاوه بر تمامی امکانات فرست کلاس، منوی غذای شما نیز در این کلاس پروازی باز است. غذاهایی بسیار با کیفیت از بهترین رستوران ها که امکاناتی نظیر یک هتل پنج ستاره را برای شما به ارمغان آورده اند. به طور کلی بایستی به هنگام خرید بلیط هواپیما به این مسئله توجه داشته باشید تا متناسب با نیاز خود، اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.